Geri Dön   Kağıt vs. - Hobi, Proje, Faaliyet ve Aktivite Forumu > Kağıt vs. > Projelerde Yardıma İhtiyacım Var...
Kayıt ol Bloglar SSS Üye Listesi Social Groups Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 05-08-2007, 02:48 PM
pelin - ait Avatar
pelin pelin isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Yeni Üye

pelin is on a distinguished road
cicek evde sabun yapımı

evdeki artık sabunlardan kalıplara koyarak sabun yapmak istiyorum kızımla
ama nasıl yapacağımı bulamadım
bir tarifiniz var mı
pelin&msıra
Eski 05-08-2007, 04:50 PM
esrdnlr - ait Avatar
esrdnlr esrdnlr isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Kıdemli Üye

esrdnlr is on a distinguished road
esrdnlr - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

canımcım teyzem evdeki artık sabunlardan geçen sene yapmıştı. tencerenin içine biraz su koyup kalan sabunlarını içine at.iyice karıştır. o kıvam alıyormuş.kaynamaya başlayınca zaten su altta sabunlar üstte kalıyormuş. üstten kepçyle alıp kalıplara döküyormuşun.ben denemedim ama umarım işe yarar.kolay gelsin
Eski 05-15-2007, 07:31 PM
gamzee - ait Avatar
gamzee gamzee isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Yeni Üye

gamzee is on a distinguished road
gamzee - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

merhabalar benım bu konuda bılgım war daha once yapmıştım..yardım cı olmak ısterım..bı tencerede su kaynat canım we ıcı su dolu tencerenın içine bı kap oturt(benmari usulu)tencerenın ıcerısındekı kaba artık sabunları koy alttakı tencere kaynadıkça ıcındekı sabunlar erıyo sobnra istedıın kalıpları koy we dondur işte bukadarr..
super şeyler yapabılırsınız ..kolay gelsın umarım yardımcı olabılmısımdır
Eski 05-16-2007, 08:48 AM
pelin - ait Avatar
pelin pelin isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Yeni Üye

pelin is on a distinguished road
yildiz

ben sabunu mikrodalgada erittim ama tam erimedi nedense
belki seçtiğim sabun kötü idi
büyük kalıp banyo sabunu seçtim
erimesi tam homojen olmadı
tekrar deneyeceğim
teşekkürler
pelin
Eski 06-02-2007, 08:36 PM
zum - ait Avatar
zum zum isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Yeni Üye

zum is on a distinguished road
cicek2

Merhaba,
Bende sabun yapayım dedim. Ama hammaddeyi nerden alııyorsunuz diye sorayım. Kadıköy lüyüm ben. Bilgi verirseniz...
Eski 06-03-2007, 07:32 PM
esrdnlr - ait Avatar
esrdnlr esrdnlr isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Kıdemli Üye

esrdnlr is on a distinguished road
esrdnlr - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

biz eskimiş sabunları değerlendirmek için böyle bişi yapıyoruz canım.
Eski 06-25-2007, 04:34 PM
lavinya
Guest

Tanımlı

Peki kokulu sabun yapmak istersek nasıl yapabiliriz arkadaşlar ?
Eski 06-26-2007, 04:21 PM
Ekinoks - ait Avatar
Ekinoks Ekinoks isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Kıdemli Üye

Ekinoks is on a distinguished road
Tanımlı

Alıntı:
lavinya´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Peki kokulu sabun yapmak istersek nasıl yapabiliriz arkadaşlar ?

ben denemedim ama bir yerde okmuştum aktarlarda esans kokuları varmış onlardan katılabilirmiş içine. birde artık sabunları bir şişe içinde çok az su ile biriktiriyoruz. zamanla sabunlar eriyor. ve biz sürekli takviye ediyoruz. sonuçta pompalı bir şişede sıvı sabun olarak kullanılıyor bu karışım.okuduğum yerde işte bu karışıma esans katılıyordu. ben sade olarak yaptım oldu.
Eski 06-26-2007, 06:22 PM
lavinya
Guest

Tanımlı

Teşekkürler bilgi için
Eski 07-12-2007, 07:40 PM
apollo_aa apollo_aa isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Yeni Üye

apollo_aa is on a distinguished road
Thumbs up Çözüm

Arkadaş, çarenizi bulduk galiba
Sapmaz Ltd sabun şirketi, size sabun yapım seti hazırladı.
Artık benimde yaptığım gibi sizde isteğinize göre sabun yapabilceksiniz.
Gerçekten güzeldir, resmen kokulu sabun içine istediğiniz gibi kalıpta yapıyorsunuz.

info@sapmaz.com.tr ' ye mesaj atın en kısa sürede sizle irtibata geçceklerdir.

Bilginize..

SABUN YAPMA SETİ

Paket İçeriği
1 kg. Gliserinli Şeffaf Sabun bazı / 2 adet ısıya dayanıklı beherglas (400 cc) / Cam Karıştırma çubuğu / 10 gr. Parfüm / 10 gr. Kuru Papatya / 10 gr. Kuru Lavanta / Kımızı, Sarı, Mavi renk boya / 2 adet 70 gr. Sabun Kalıbı (silikon esaslı)

Gliserinli Şeffaf Sabun içeriği;
Tea / Stearic Acid / Coconut Acid / Sodium Hydroxide / Gliserin / Sorbitol / Mono Propilen / E.D.T.A. / Parfüm / Su

özelliği : Eriyebilir sabun bazı yüksek oranda gliserin içeren, şekillendirilmesi kolay ve güvenli bir sabun hammaddesidir. Çok yüksek oranda gliserin içerdiği için cilt bakımınıza katkıda bulunur. Bitki özleri, esanslar ve gıda boyaları ile kolayca karışabilir. Benzer ürünlere oranla çok kalitelidir.

Dikkat
Isıya dayanıklı beherlerin kuru olmasına dış kısmının sıcakken ve ısınma anında kesinlikle suyla temas etmemesine özen gösteriniz, ısıtma alternatifleri hafif kısık ateşte veya elektrikli ocakta ikinci /üçüncü kademelerde. Baz eridikten sonra kaynamamasına özen gösteriniz. Çocukların erişemeyeceği yüksekliğe koyunuz, diğer piyasa sabunlarını beherde ısıtmayınız..(ki kesinlikle erimez) denemeyiniz..

Yapılışı:
Isıya dayanıklı kabımıza (400 cc beher) keserek attığımız sabunları ocağa koymadan önce kuru olmasına dikkat ediyoruz. Yoksa benim gibi öğreninceye kadar patlatıp durursunuz  Rengin parlaklığı için sabunları kaynatmadan sadece eritmek çok önemli. Tabiî ki sabunu eritmeye başlamadan önce zevkinize hitap eden şekli hazırlamak için evdeki artık sabunlarınızı rendeleyerek kullanabileceğiniz gibi, mutfaktaki baharatlardan kurutulmuş bitkilerden faydalanarak dekoratif görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca değişik parfümlerle, bitki özleriyle kokulandırarak sıra dışı kendinize özel sabunlar yapmanız mümkün. Simli sabunlar yaparak ışıldayan sabunlar da yapabileceğiniz gibi sevdiklerinizin fotoğraflarından , asetata alacağınız fotokopiler ile sevdiklerinize sürpriz hediyeler yapabilirsiniz. Bkz……www.sabunum.com

Sıra şimdi sabunu kalıba nasıl döküyoruz anlatalım ;

Kalıbın içine istediğiniz malzemelerle şekil verdikten sonra erittiğimiz sabunu yavaşça dökün işte bu kadar. Şimdi donuncaya kadar bekleyeceğiz. Havanın sıcaklığına ve nemine göre donma süreleri değişebileceği gibi içine koyacağınız her türlü madde (parfümler yiyecek ve içecekler..vs) donma sürelerini değiştirecektir. Kolay gelsin.

Donma süresi hava sıcaklığına bağlı olarak 1 saatle 5-6 saate kadar değişiklik gösterebilir.
Sabun bazındaki bol gliserinden dolayı havadaki nemi bol miktarda kendine çeker buda sabun üzerinde kristal ve buğu oluşumuna neden olabilir bundan dolayı kalıptan çıkardıktan sonra streç film ile gergin bir şekilde sarmanızı tavsiye ederiz.

Temin edeceğiniz diğer ürünler
Opak sabun bazı / şeffaf sabun bazı / organik sabun rendeleri / kuru çiçekler / ithal parfümler ve çiçek kokuları / ve diğer sarf malzemeler
Her türlü sorunuz için arayınız : 0216 532 24 46 / www.sabunum.com

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster